Іван Липчук: Гнітила відсутність елементарних умов

Липчук Іван Васильович, народився 2 липня 1951 року, в селі Торговиці Городенківського району Івано-Франківської області. Фах лікаря здобув в Чернівецькому державному медичному інституті. На той час був одружений, мав трьох синів. В 1986 році працював на посаді цехового лікаря Коломийської центральної лікарні.

         12 вересня 1986 року наказом № 231головного лікаря ЦРЛ І.Токара був відряджений разом з педіатром дитячої лікарні Мельцер Мартою Йосипівною в Поліський район Київської області для використання по спеціальності з 13.09.86 року.

         До виконання обов’язків приступив 16 вересня. Вів прийом хворих в поліклініці і обслуговував виклики хворих на дому. До моїх обов’язків входило надання невідкладної медичної допомоги тяжко хворим, які за станом здоров’я,  чи з інших причин, відмовились від евакуації із сильно забруднених населених пунктів таких, як села: Тороси, Вільшанка,Креслятичі та ін... Психологічно було дуже важко, бо мабуть ніхто так не усвідомлював  загрози від радіації , як медичні працівники. А відсутність чистої води і елементарних санітарних умов перебування, просто гнітила.

         30 вересня 1986 року, здавалось, назавжди покидаю заражену територію.Та не так сталось. В 1994 році коли виникла потреба встановити статус ліквідатора, виявилось, що всі відрядні документи просто знищені за розпорядженням „з верхів”. Прийшлось знову відвідати Поліську районну лікарню. В серпні 1994 року на основі постанови Кабінету міністрів УРСР від 18 червня 1991 року № 44 визнаний учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році, посвідчення : серія А №216834, (категорія 2).