Рішення зборів Кололмийської ГОІ "СЧУ" від 22.09.2011р., протокол№9 (всього 159 людей)


Звернення

 

Чорнобильці Івано-Франківщини вимагають відставки вищого керівництва області. 01.05.2010 р. було забрано пенсію виграну у судах у 107 ліквідаторів аварії на ЧАЕС без попередження та обґрунтування. 01.08.2011 р. було забрано пенсію у 102 ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Знову цей прикрий інцидент стався в нашій області, пенсії забрали, чорнобильці помалу вмирають, сім’ї зубожіють, діти не мають змоги вчитися, в області повний геноцид чорнобильців та всіх мало захищених категорій. Це знищення, котре безкарно не минає. Нажаль Уряд України і Парламент теж дотримуються вовчих законів, постанова 9127 від 09.09.2011 р. фактично з’їдає всіх ветеранів, інвалідів війни та праці, афганців, чорнобильців, вдів, малозабезпечених. Разом з тим надає безрозмірні пільги та преференції депутатам Верховної Ради, Кабміну та вищим органам влади. Це недопустимо, ми теж люди а не відходи. Тому і в подальшому будемо пікетувати і влаштовувати акції протесту (20.09. 2011 р. 53 члени організації прийнали активну участь у пікетуванні Верховної Ради України). Справа доходить до масових акцій та голодувань по всій Україні.

 

Верховною Радою України 09 вересня 2011 року був прийнятий в першому читанні проект Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду»
(реєстр. № 9127 від 08.09.2011 року,  внесений Кабінетом Міністрів України)

 

Приписами , вміщеними  до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту вносяться зміни до деяких Законів України у тому числі до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи», , які не мають безпосереднього відношення до предмету проекту.  Їх включення до проекту суперечить частині 8 ст.90 Регламенту Верховної Ради України, згідно з якою в розділ «Перехідні положення» проекту  повинні включаютись зміни до інших законів, необхідні для реалізації положень зазначеного закону.

Зазначені у Перехідних положеннях норми передбачають скасування конкретизованих обсягів соціальних гарантій постраждалим від Чорнобильської аварії громадянам, які закріплені спеціальним Законом.

Визначення розмірів державних пенсій для постраждалих внаслідок Чорнобильської актастрофи та  пільг  за рішенням Кабінету Міністрів України, , є порушенням принципів верховенства права , правової певності, а також положень Конституції України , зокрема ст. 21 - щодо невідчужуваності і непорушності прав людини та ст. 22 - щодо недопустимості звуження їх змісту і обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів

Статтею 71 Закону України  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначино ,що дія його положень не  може  призупинятися   іншими законами, крім законів про внесення змін до цього Закону , але на жаль депутати Верховної Ради або  не знають Конституцію України та норми спеціального Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», або просто ігнарують іх .

Відповідно до пунктів 1 та 6 ч.1 ст.92 Конституції України виключно законами України визначаються: «права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина; основи соціального захисту, …». , але в разі прийняття цього закону , всупереч положенням ч.2 ст.6, ч.2 ст.8, ч.2 ст.19, п.3 ч.1 ст.85, п.6 ч.1 ст.92 Конституції України, буде легалізоване втручання Кабінету Міністрів України у сферу виключної компетенції законодавчої гілки влади  , що є порушенням принципів верховенства права - принципу пропорційності, забезпечення правових очікувань, правової певності, права захисту та призведе до порушення стабільної і передбачуваної системи наших прав та знизить гарантії їх реалізації.

Крім того нам достовірно відомо, що 5 вересня 2011 року, на засіданні Кабінету Міністрів України, в п.7 ч.3 - « Рішення з окремих питань»,  ПРОТОКОЛ № 63, Прем'єр – Міністр України Азаров М.Я. дав вказівку Пенсійному Фонду України забезпечити здійснення виплат чорнобильських пенсій встановлених згідно ст.ст. 50, 54 Закони України №796-ХII «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи» у тому числі і згідно судових рішень, прийнятих на виконання вказаних статей Чорнобильського закону(які, до речі, пройшли  всі судові інстанції, давно набрали законної сили і вже виконувались Пенсійним Фондом), в розмірах передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011г. №745 «Про встановленні деяких розмірів виплат, які фінансуються за рахунок  Державного бюджету».

В разі реалізації Пенсійним Фондом  вищезгаданого розпорядження - ДЕРЖАВНІ ПЕНСІЇ, ЩО ВИПЛАЧУЮТЬСЯ НАМ ІНВАЛІДАМ – ЧОРНОБИЛЬЦЯМ , ЯК  ОБЧИСЛЕНІ З ЗАРОБОТНОЇ  ПЛАТИ ТАК І НАРАХОВАНІ ЗГІДНО  РІШЕНЬ СУДУ , БУДУТЬ ЗНАЧНО ЗМЕНШЕНІ . В результаті КРИТИЧНО ВПАДЕ РІВЕНЬ ЖИТТЯ НАШИХ СІМЕЙ І МИ ІНВАЛІДИ – ЧОРНОБИЛЬЦІ, ВТРАТИМО МОЖЛИВІСТЬ ПРИДБАТИ  НЕОБХІДНІ ЛІКИ, ЩО Є ЗАГРОЗОЮ НЕ ЛИШЕ ЗДОРОВ'Ю, АЛЕ І ЖИТТЮ БІЛЬШОСТІ З НАС .

НА ВИКОНАННЯ ВКАЗІВКИ АЗАРОВА  В УПРАВЛІННЯХ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ, У ТОМУ ЧИСЛІ І НАШОЇ ОБЛАСТІ, ГОТУЄТЬСЯ ДО ЗДІЙСНЕННЯ  ДІЯННЯ, ЩО ПІДПАДАЄ ПІД СКЛАД ЗЛОЧИНУ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ. 382 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ,

 

– «НЕВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ».

 

Ми розуміємо , що Пенсійний Фонд, зобов'язаний керуватися нормативними актами виданими урядом, проте - відповідно до ст. 60 Конституцій України :

«Ніхто не зобов'язаний  виконувати  явно  злочинні  розпорядження або накази.   За дачу  і  виконання  явно  злочинного  розпорядження  або  наказу настає юридична відповідальність.»,

 і оскільки данна вказівка, не виконувати рішення судів, порушує  ст. 124 Конституції України :

«Судові  рішення   приймаються  судами  ім'ям  України  і   є  обов'язковими  до виконання на всій території України.»

 і підводить працівників Пенсійного Фонду під дію ст. 382   Кримінального Кодекса України ,  просимо підтримати  вимоги:

 

 1. Депутатам Верховної Ради – не приймати  проект  Закону України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» з нормами Перехідних положень , які урізають пенсії та пільги і фактично знищують інвалідів – чорнобильців.

 

2. Премєр – міністру Азарову М.Я. – терміново відмінити розпорядження , стосовно не виконання рішень суду щодо державних пенсій інвалідів – чорнобильців, як таке що підподає під дію ст. 382  Кримінального Кодекса України .

 

3. Президенту України В.Ф. Януковичу  - не підписувати Закон України «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду» , у разі його прийняття Верховною Радою з такими нормами розділу Прикінцевих та перехідних положень,  що порушують 5-ть статей Конституції України , урізаючи пенсії та пільги  інвалідів – чорнобильців і терміново ,  з метою не  допущення  здійснення масових преступних діянь Пенсійним Фондом України , що підподають  під дію ст. 382  УК України, дати доручення Премєр – міністру Азарову М.Я.. - відмінити розпорядження , стосовно не виконання рішень суду щодо державних пенсій інвалідів – чорнобильців. Просимо керівництво області виправити свої помилки та направити відповідні звернення до зазначеених осіб.

 

 

 

вересня 2011 року

 

Голова правління                                                                         /В. І. Познік/