Головна » 2014 » Грудень » 16 » КОЛОМИЙСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ ПРОДОВЖУЮТЬ АКТИВНО ПРАЦЮВАТИ.
7:00 PM
КОЛОМИЙСЬКІ ЧОРНОБИЛЬЦІ ПРОДОВЖУЮТЬ АКТИВНО ПРАЦЮВАТИ.
Перший ювілей Чорнобильської каплички

П’ять років у дитячому відділенні Українського спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення існує каплиця “Чорнобильський Спас”, до якої полюбляють приходити усі мешканці закладу: і діти, і дорослі - ті, хто їх лікує.

 

Сучасні страшні події, що полонили інформаційний простір, не відображають багатомірності  життя нашої країни. У цьому ще раз переконалася, потрапивши на дитяче святечко у Київській Пущі-Водиці. На Покрову Богородиці, 14 жовтня, коли під Верховною Радою трапилися химерні події, тут святкували ювілей – п’ять років, як в Українському спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення з’явилася каплиця Чорнобильський Спас.

 

Після надбання незалежності будували чимало церков на території лікарень, а саме Чорнобильська капличка стала першою на Київщині. Обладнали її за ініціативи Коломийської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України»  та  її очільника Віктора Позніка. Він десь з десяток років  привозив дітей на лікування до столиці й помітив, що багатьом з них бракує місця для молитви. От дорослі заходилися облаштовувати капличку. Привезли спочатку найнеобхідніше: ікони, кілька рушників, підсвічники. Тетрапод зробили низький, щоб діти могли цілувати ікону, не напинаючись. Десь через два роки з ремонтом допомогли Національна парламентська бібліотека, Бориспільський Союз чорнобильців. Медсестри диспансеру принесли хто що мав, щоб гарно було в приміщенні. А отець Василь, який на християнські свята служить у капличці, зробив підсвічник. Потім з Коломиї прибуло на диво красиве розп’яття… Отже, за бажання свічку може запалити кожен охочий та помилуватися на чудові дитячі малюнки, що прикрашають Боже місце.  Пошуки належної кімнати забрали чимало часу, ходили коридорами кілька годин, поки не повернулися на перший поверх, де головний лікар Вадим Боженко спершу і пропонував зупинитися. Вадим Борисович зрадів пропозиції коломийців, бо упевнений: лікувати людину треба не лише пігулками, необхідно турбуватися про душу дитини. Адже в диспансері працюють з тими, хто пережив стрес після Чорнобилю. Цього літа, за своєю ініціативою, диспансер прийняв 120 дітей з Криму та Донбасу.

 

…14 жовтня, на річницю, запалало чимало свічок у капличці. Як завжди,приїхали цього дня гості: голова комітету «Діти Чорнобиля» Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Світлана Процик та з Коломиї – Віктор Познік. Збіглися діти, за ними прийшли лікарі та медсестри – без нагляду неможна. Отець Василь Білик помолився з малечею, розповів про свято, намагався достукатися до кожного. Світлана Процик поздоровила присутніх із святом, передала подяки медперсоналу.  На завершення  – фото на згадку.

 

Зоя Романова

 

 

Переглядів: 1284 | Додав: viktor | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 211 2 3 »
21 Віктор  
0
https://kolo-chornobyl.at.ua/news/kolomijski_chornobilci_prodovzhujut_aktivno_pracjuvati/2014-12-16-35#comments

20 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
Ми працюємо і як організація волонтерів.дякуємо всім за підтримку.з богом.

19 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
29-ТІ РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ БІДИ ВЖЕ НЕЗАБАРОМ....ПАМЯТАЙМО.

18 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
ПОМИНАЛЬНА НЕДІЛЯ НИНІ-НЕ ЗАБУДЬТЕ ПОМЯНУТИ.ЗГАДАТИ.ПАМЯТАТИ ВСІХ НАШИХ ПОМЕРЛИХ-ХАЙ З БОГОМ СПОЧИВАЮТЬ...НЕЗАБАРАОМ 29-ТІ РОКОВИНИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ.

17 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
З БОГОМ ПЕРЕМОЖЕМО КРЕМЛІВСЬКУ САТАНУ.

16 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
НИНІ БУЛИ В НАШІЙ ЛІКАРНІ-МАЄМО ПАЛАТИ ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ В КОЖНОМУ ВІДДІЛІ.ТАКОЖ Є ДОПОМОГА І СПІВПРАЦЯ З НАШИМИ МЕДИКАМИ.НА ЖАЛЬ НЕ МОЖЕМО ДОБИТИСЬ.ЩОБ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНР ДЛЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ-АФГАНЦІВ-ВОЇНІВ АТО БУВ В ГУТІ...ТАКОЖ ВІДБУЛАСЬ СПІЛЬНА МІСТО+РАЙОН ЧОРНОБИЛЬСЬКА КООРДИНАЦІЙНА РАДА ДО 29 РОКОВИН АВАРІЇ.ЩЕ ОДНА БУДЕ 14 КВІТНЯ.З БОГОМ.

15 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
КАЙДАШИХА ЗНОВУ ВЛАШТОВУЄ ФАЛЬШ-ВИСТАВКИ НА ПІВГОДИНИ-ДУРИТЬ ВЛАДУ І НАС-КАЙДАШЕВА СІМ.Я МАЄ ПІТИ ГЕТЬ.....ТАКИЙ САМИЙ ФАЛЬШ І З ПАМЯТНИКОМ КАЙДАШИСІ-НЕ ЧОРНОБИЛЬЦЯМ.

14 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
МИ ЗНОВУ ОТРИМАЛИ ПЕРЕДАЧУ З БІЛОЇ ЦЕРКВИ ТА ДВІ З ІТАЛІЇ-В СУБОТУ ЇДЕ АВТО З СВЯЩЕННИКОМ В ШПИТАЛЬ ДНІПРА.МИ ПЕРЕДАЄМО ТЕПЛІ РЕЧІ.МЕДИКАМЕНТИ.ПАМПЕРСИ ТА ПОБУТОВУ ХІМІЮ.ТАКОЖ ЗАВТРА ПЕРЕДАМО НАШИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ВСІ РЕЧІ.ДИТЯЧІ ТЕЖ.ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ В НАШОМУ ОФІСІ.ДЯКУЄМО ВСІМ ЗА ДОПОМОГУ.З БОГОМ.

13 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
ЩЕ НІ ОДНА ПАРТІЯ-СЕКТА НІ РАЗУ НАМ НЕ ДОПОМОГЛА.ТОМУ МАЄМО ТРИМАТИСЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КУПИ.АЛЕ БЕРЕЗІН+ВСІ КЕРІВНИКИ ВСІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ЧОРНОБИЛЬСЬКИХ ПРОДАНІ ПАРТЧИНОВНИКАМ.ВСІ ОБЛАСТНИКИ ТЕЖ...ЗДОРОВ.Я ТА МИРУ ВСІМ ПОБРАТИМАМ.З БОГОМ ПЕРЕМОЖЕМО КРЕМЛІВСЬКУ САТАНУ.

12 ВІКТОР ПОЗНІК  
0
НАШ ОФІСНИЙ КОМП ЗДОХ ОСТАТОЧНО.ПРОСИМО ДОПОМОГТИ ЗНАЙТИ СИСТЕМНИЙ БЛОК ТА МОНІТОР.ТАКОЖ ВЖИВАНИЙ НОУТБУК-МИ ПРОДОВЖУЄМО ПРАЦЮВАТИ ЯК ВОЛОНТЕРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОДОВЖУЄМО ГОТУВАТИ ДО ДРУКУ НАШУ ДРУГУ КНИЖКУ-ЧОРНОБИЛЬ.КОЛОМИЙЩИНА.МАЙДАН.ВІЙНА.30-ті роковини.Просимо допомоги.дякуємо.з богом переможемо.

1-10 11-20 21-21
Ім`я *:
Email *:
Код *: